Az Egyesült Államok jelentősen csökkenti a Kínából érkező szállítmányokra vonatkozó vámtarifát, derül ki a Fehér Ház hétfői rendeletéből.
Donald Trump elnök ismét éles hangon bírálta az Európai Uniót, „Kínánál is rosszabbnak” nevezve azt, miközben Washington és Peking épp a vámháború enyhítéséről állapodott meg. Az EU-nak egyelőre nem sikerült áttörést elérnie az amerikai tarifák ügyében, bár Brüsszel válaszként 95 milliárd euró értékű ellenintézkedést helyezett kilátásba. A háttérben azonban jogi fronton is mozgás van: egy amerikai szövetségi bíróság heteken belül ideiglenesen felfüggesztheti Trump vámintézkedéseit, alkotmányossági aggályokra hivatkozva. Ha ez megtörténik, az nemcsak az európai–amerikai kereskedelmi feszültségeknek vethet véget, hanem az amerikai elnök tárgyalási stratégiáját is alááshatja világszerte.
Áprilisban 33 000 fővel csökkent az alkalmazottak száma az Egyesült Királyságban – számolt be a Bloomberg. A háttérben a korábbi bér- és adóemelések, illetve az USA-val szembeni kereskedelmi háború áll. A munkaerőpiac hűlése csökkenti az inflációs kockázatokat és növeli a Bank of England (BOE) mozgásterét, az óvatos monetáris politika fenntartását azonban továbbra is több kockázati tényező indokolja.
Kína feloldotta a Boeing repülőgépek átvételére vonatkozó tilalmat, a hatóságok pedig már tájékoztatták is a hazai légitársaságokat és kormányzati szerveket arról, hogy folytatódhat az amerikai gyártású repülőgépek átvétele.
Az arany ára több mint 2 százalékkal esett vissza hétfőn, miután az Egyesült Államok és Kína ideiglenes megállapodást kötött a vámok csökkentéséről.
Donald Trump bejelentette, hogy egyeztetett Tim Cook Apple-vezérigazgatóval, miután az Egyesült Államok és Kína megállapodott a vámok 90 napos felfüggesztéséről - írta meg a Cnbc.
Az amerikai-kínai kereskedelmi megegyezés óriási meglepetésként érte a piacokat egy olyan helyzetben, amikor azok egy teljesen más kimenetet áraztak, legyen szó a dollárról, az aranyról, vagy a részvénypiacok relatív teljesítményéről. A mai megállapodás több befektetőt is nagyon váratlanul ért, ezt mutatják a heves piaci mozgások is. Azonban pár nap és elül a por és ekkor derül ki, hogy hol van valójában a pénz. A mai mozgások azonban már tartogatnak rejtett üzeneteket és ez az, ami igazán lényeges.
Erőteljes emelkedéssel reagáltak a tőzsdék és erősödött a dollár árfolyama, miután az Egyesült Államok és Kína bejelentette: 90 napos szünetet tartanak a vámháborúban, és jelentősen csökkentik a kölcsönös vámokat - írja a Reuters. A befektetők reménykednek, hogy ezzel elkerülhető lesz a jövőben a teljes körű kereskedelmi háború. De mire figyelmeztetnek az elemzők?
Nagyot emelkedett az európai autógyártók részvényárfolyama a mai kereskedésben, miután az USA és Kína megegyezett a vámok csökkentéséről, ami komoly előrelépés a kereskedelmi háborúban.
Jelentős mozgásokat hozott az USA-Kína kereskedelmi megállapodás bejelentése a nyersanyagpiacon, az arany ára jelentősen esik, miközben az olajár felpattant a friss hírre.
Az Egyesült Államok és Kína ideiglenes vámcsökkentésről állapodott meg, hogy három hónapos tárgyalási időszakot biztosítsanak a kereskedelmi feszültségek enyhítésére. A megállapodás értelmében az amerikai vámok 145%-ról 30%-ra, a kínaiak pedig 125%-ról 10%-ra csökkennek május 14-étől. A felek emellett állandó egyeztetési mechanizmust is létrehoznak a gazdasági kapcsolatok rendezésére. Bár az ideiglenes vámcsökkentéseket pozitívan fogadta a piac, a Bloomberg szerint még így is olyan magas szinten maradnak, hogy középtávon akár 60%-kal is visszavetheti Kína amerikai exportját.
Az Egyesült Államoknak és Kínának sikerült a hétvégén kereskedelmi megállapodásra jutnia - számolt be a Fehér Ház, bár a részleteket egyelőre nem hozták nyilvánosságra. A hétvégi genfi tárgyalások eredményeként mindkét fél pozitívan nyilatkozott az elért eredményekről - jelentette a CNBC.
Az Egyesült Államok és Kína jelentős előrelépést tett a kereskedelmi háború enyhítését célzó svájci tárgyalásokon - jelentették be amerikai tisztviselők. Vasárnap ugyanakkor az is egyértelművé vált, hogy a más országokra kivetett 10 százalékos alapvám fennmarad.
He Lipeng kínai miniszterelnök-helyettes és Scott Bessent amerikai pénzügyminiszter szombat hajnalban tárgyalásokat folytatott Genfben, ami az első óvatos lépés lehet a globális gazdaságot zavaró kereskedelmi háború enyhítése felé. Az egyeztetésről a kínai állami hírügynökség és a tárgyalásokhoz közel álló források számoltak be - írja a Reuters.
Az amerikai autógyártók szövetsége élesen bírálta az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság között létrejött új kereskedelmi megállapodást, amely szerintük hátrányosan érinti az amerikai autóipart.
Az európai vállalatok körében a bizonytalanság évtizedek óta nem látott szintre emelkedett a kereskedelmi háború árnyékában - tudósított a Bloomberg.
Fontos euróövezeti adatok érkeznek ma.
Így elmaradt az elemzők által várttól is.
Az integrált megoldások gyorsabbá és megbízhatóbbá teszik a döntéshozatalt.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Az első negyedévben.
A német védelmi miniszter erről a lehetőségről is beszélt.
A háború kezdete óta nem találkozott az ukrán és az orosz vezető.
Az OTP lehet a nap nyertese?
Nagyon gyorsan döntött a konklávé.